BÚZAFŰ - BÚZAFŰLÉ
"Isten Mannája" - buzafule@gmail.hu

MENÜ

Mikor érdemes búzafüvet használni?

- Elsősorban megelőzésként ajánlható - főleg ősztől tavaszig. Aki rendszeresen iszik búzafűlevet (már napi 1-2 kanálnyi és csodákra képes!), ritkábban betegszik meg, hamarabb felépül, és jobb lesz a teljesítménye.

- Mivel a búzafű hatóanyagai kiváló sejtregenerálók, lassítja az öregedést és véd az idő előtti kimerülés ellen is.

- Tavaszi fáradtság esetén is érdemes gondolni rá.

- Hatékony kiegészítője minden tisztító, salaktalanító kúrának , így léböjt idején is javasolt a fogyasztása.

- Krónikus gyulladások, fertőzések esetén okvetlen próbálja ki, hisz az immunrendszer támogatásával és a salaktalanítás serkentésével felgyorsítja a gyógyulást!

- Fekélyes panaszok, emésztési zavarok szintén jól kezelhetők rendszeres búzafűlékúrával.

- Daganatos betegségek esetén - különösen legyengült állapotban - jól roborál, serkenti a szervezet daganatsejtekkel szembeni küzdelmét.

 

Mire számíthat, ha elkezdi fogyasztani ?

- a közérzet javul

- sokkal terhelhetőbb lesz

- a testben lévő méreganyagok távozására

- mentálisan és fizikálisan fittebb lesz

- általános gyulladáscsökkentő hatásra (reuma, stb.)

- szebb, egészséges köröm.

 

Hogyan igyuk a búzafűlét?

Fogyasztása éhgyomorra javasolt! Fél órával előtte kevés nyers citromlé előkészíti az emésztőrendszert. Gyomorégés vagy fekély esetén inkább egy pohár kamillateával készítsük elő a "terepet". Fél órával utána pedig kb 3 dl folyadék (víz vagy tea) javasolt. A folyadékbevitel fontos, mivel ez viszi ki a szervezetből a búzafűlé által „kipucolt” szemetet.

Első alkalommal kis mennyiséget igyunk (testfelépítés szerint 1 vagy két teás/evőkanál.) Ezt követően, érzéseinkre figyelve, lassan kortyolgatva, nyállal jól elegyítve fogyasszunk annyit és addig, amíg valamiféle kényelmetlenséget érzünk, de ne oly sokat, hogy már betegnek érezzük magunkat. A test állapotától függően a mennyiség 1 evőkanáltól max. 1,5 dl-ig változhat.

Tapasztalatok szerint a búzafűlé a legerősebb tisztító, nagyon magas enzimtartalma miatt azonnal reakcióba lép a mérgekkel és a gyomorban összegyűlt nyálkával. Gyakran levertség az első tünet. Az émelygő érzés azt jelzi, hogy a tisztulás beindult. A továbbiakban a rendszeres fogyasztása ajánlott. Lehetséges, hogy a méregtelenítési tünetek erősödnek: étvágytalanság, émelygés, hányás, hasmenés, izzadás, különböző fájdalmak, hőemelkedés, fáradékonyság, aluszékonyság, stb. Ezek a jelei annak, hogy a szervezet tisztul a nem odavaló anyagoktól, amelyek 20-30-40 év alatt felhalmozódtak.

Búzafűlé-ivás után legalább egy órán át ne vegyünk magunkhoz semmiféle szilárd ételt.

Amennyiben csökkenteni szeretnénk a kellemetlen érzetet, fél óra elteltével friss bio zöldséglé "sereghajtóként" működve segíthet a kezdeti kényelmetlenségeken. A kellemetlen érzeteket megszüntetni akaróknak inkább a friss bio gyümölcs, vagy annak leve ajánlott, mivel a zöldséglé is igen erős tisztító hatású lehet a kezdeti időszakban.

A búzafű levét el lehet kezdeni fogyasztani egy evőkanállal, de nem szükséges pontosan kimérni. Napról-napra emeljük az adagot. Egészség fenntartásra, méregtelenítésre egy jó nagy korty elegendő egyszer egy nap. Akkor sincs probléma, ha valaki elkezdi egy fél deciliterrel, csak gyorsabban beindul a méregtelenítés és aluszékonyabbá válhat egy pár napig. 1-1, 5 deciliter bőven elegendő maximális adagnak, többre nincs szükség, ezt a mennyiséget is betegség esetén ajánljuk.

Bármeddig ihatjuk a búzafű levét, ha befejeződött a méregtelenítés folyamata, a sejtek ezután tudnak újulni, regenerálódni.

Lehet arcbőrre kenni, fél óráig rajta hagyni, szembe cseppenteni kötőhártya gyulladásnál, allergiánál, és hüvelybe, végbélbe nyomni koncentráltan, indikált esetekben. Kismamák, szoptatós anyukák is nyugodtan fogyaszthatják.

Gyerekek 2 éves kortól 1 kávéskanállal naponta.

 

RENDELJEN MOST!

https://www.facebook.com/vasimikrozold

vasimikrozold@gmail.com

 

Asztali nézet